پیام آیت الله سید علی حسینی میلانی مد ظله العالی

پیام فقیه  و محقق ولائی و عظیم الشأن ، مؤسس عالیقدر بنیاد علمی امامی ، حضرت آیت الله آقای حاج سید علی حسینی میلانی مد ظله العالی برای بزرگداشت مقام امّ المهدی ، حضرت نرجس خاتون علیها السلام

 بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و الصلاة و السلام علی خیر خلقه محمد و آله الطاهرین لا سیّما بقیة الله فی الارضین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین.

در این زمان که حقیقتاً «عظم البلاء» بر عموم شیعیان در کشورهای مختلف ، و در این شرایط سخت که واقعا « انقطع الرجاء » از همۀ اسباب ظاهریّه ، وظیفه قاطبۀ اهل ایمان تضرّع و التجاء به درگاه خدای رحیم رحمان و توسل به ولیّ عصر امام زمان است .

اما برای جلب عنایت آن حضرت ارواحنا فداه بایستی دست به دامن پاک والدۀ ایشان بشویم که از جلالت شأنش و عظمت مقامش غافل هستیم .

از روایات شیخ صدوق و شیخ الطائفه و سایر بزرگان ، و نیز از زیارتنامۀ آن مجلله که محدّث قمی آورده معلوم می شود که دارای فضائل و مناقبی بوده که در حالات اغلب مادران ائمه اطهار علیهم السلام نقل نشده با اینکه  در بلاد غیر اسلامی و در جامعۀ غیر مسلمین می زیسته .

سزاوار است که خطباء محترم ، در مجالس و محافل ، حق ایشان را ادا کنند ، و صاحبان قلم کتاب هایی در احوالات ایشان بنویسند ، و شاعران اهل بیت علیهم السلام اشعاری در مدائح ایشان بسرایند ، و بدینوسیله در خواست شفاعتِ ایشان  نزد خدای غفّار در جهت فرج فرزندشان و جلب عنایات آن بزرگوار بنمایند . والسلام علینا و علی عبادالله الصالحین .

 

علی حسینی میلانی

4 رجب 1444