پیام آیت الله کریمی جهرمی مد ظله العالی

متن پیام مرجع عالی قدر آیت الله العظمی کریمی جهرمی

در پاسداشت مقام والای گرامی امام عصر ارواحنا فداه حضرت نرجس سلام الله علیها

بسم الله الرحمن الرحیم

« السَّلَامُ عَلَى وَالِدَةِ الْإِمَامِ، وَ الْمُودَعَةِ أَسْرَارَ الْمَلِكِ الْعَلَّامِ، وَ الْحَامِلَةِ لِأَشْرَفِ الْأَنَامِ »

سلام و درود مخصوص بر مادر پیشوای جهانیان بانوی بلند مقامی که ودیعه گاه اسرار و رموز خداوند علام  است (عالم به کلیه امور جهان از آسمان و زمین و غیب و شهود ) باد . معظمه ای که حامل شریف ترین و با عظمت ترین همۀ آدمیان است.

در این میان اگر بخواهیم شریف ترین و پرافتخارترین بانوی بانوان جهان ( بعد از معدودی  بسیار کم همانند حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها) را بشناسیم کسی جز معظمه دوران و بانوی سراسر جهان حضرت نرجس ، خاتون هستی صلوات الله و سلامه علیها و علی بعلها و ولدها الحجه نیست .

سه امیتاز برای معدن کرامت و عظمت حضرت نرجس علیها السلام می باشد که در شناخت ایشان معیار کامل و به تمام معنی است :

1- آن مکرمه ، مادر حجت بالغه الهی و پیشوای معصوم و مقتدای نسل بشر امام عصر ارواحنا فداه است . طاهره و مطهره ای که کل نظام وجود از او به وجود آمده و فرزندی را به جهان آفرینش آورده که جهان به وجود پاک وی مفتخر و سرافراز است .

2- معظمه با جلالت و با عظمتی که اسرار دقیق و رموز بسیار مخفی و پنهان و پوشیده ذات لایزال الهی در جهان خلقت به او سپرده شده و وجود نازنینش ودیعه گاه اسرار حضرت رب العالمین است .

قلب پاک آن مخدره محترمه مخزن اسرار برتر و فراتر از عقول انسانی است و گویا عالم وجود ، با اشارات آسمانی او هدایت یافته و راه به وظائف خود می¬برند.

3- وجه امتیاز و برتری حضرت نرجس علیها السلام آن است که حامل شریف ترین و برترین انسان هاست و فرزندی را در درون خود پرورانیده که شریف¬ترین و با عظمت ترین همه مردمان و جهانیان است .

این بانوی آسمانی ، مظهر کمالات ، بزرگی ، سرافرازی و شرف و فضیلت است .

از سویی مادر در بین امت های با فرهنگ و مترقی خصوصاً اسلام موقعیتی بسیار والا و جایگاهی بس رفیع و شامخ دارد و فرزندان سرافراز و بزرگ و پرافتخار ، شدت دلدادگی نسبت به مادر دارند ، و از این جهت حضرت ولی عصر ارواحنا فداه کمال دلبستگی و دلدادگی به مادر مکرمه شان دارند و قطعاً کسانی که به حضرت نرجس خاتون علیها السلام متوسل شوند و به ساحت آن ملکه قدسی دنیا و آخرت خدمتی ارائه کنند نیز مورد توجه و رحمت خاص امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهند بود و چه بسا حوائج بزرگ ، که در پرتو توسل به حضرت نرجس و به دعای فرزند ایشان ، امام زمان به احابت برسد .

حال جا دارد که همگان در بزرگداشت شأن شامخ حضرت نرجس علیها السلام قدم بردارند تا از این رهگذر ، مشکلات پیچیده و بزرگ و این گرفتاری های فلج کننده امروزی که جامعه دچار آن شده است به برکت توسل به آن معظمه و فرزند یگانه اش برطرف گردد و زندگی راحت و گوارایی برای جامعه پیش آید که قطعاً این گونه خواهد بود... ان شاء الله .

در این میان از جمله اقشاری که جا دارد پیشگام این حرکت مقدّس و نجات بخش گردند ، وعاظ و سخنرانان معظم و ارباب قلم و صاحبان ذوق و قریحه شعری و مداحان عزیز می باشند .

وعاظ گرامی و خطباء محترم بکوشند که با تحقیق علمی پیرامون شخصیت این بانوی محترمه ، فاخرترین مطالب مستند را با بیانی روان و دلپذیر برای مستمعین خصوصاً جوانان عزیز ، بیان نمایند .

نویسندگان محترم و ارباب قلم از ر وح مطهر حضرت نرجس مادر امام عصر ارواحنا فداه استمداد نمایند و پیرامون شرافت های گوناگون این بانوی بهشتی قلم فرسایی کنند و شاعران مخلص با قریحه و ذوق شعری ، ضمن سرودن اشعار پر مغز و وزین ، روح و جان تازه ای در کالبد خسته دلدادگان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بدمند .

و در کنار آن مداحان ارجمند با بهره از لطف الهی که به آنان شده ، با صدای خویش و دلنوازشان این اشعار را برای شیفتگان امام عصر ارواحنا فداه بخوانند تا همگان در پرتو این قبیل اظهار ارادت و علاقه ، مشمول ادعیه خاصه و نافذ کهف حصین و یاور مظلومان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار گیریم و به دعای خیر آن حضرت ، کشور امام زمان از بلاها و سختی هایی که با آنان روبرو شده است رهایی یابد .

در پایان پیشگامی عالم دلسوخته و شیفته واقعی خاندان گرامی اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین آیت الله حاج آقا حجت موحّد ابطحی دام بقاه در این امر مهم و ماندگار را گرامی داشته و مزید توفیقات این روحانی با فضیلت در خدمت به اسلام  و مسلمین را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم .

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

4 رجب المرجب 1444

 علی کریمی جهرمی